SDRUŽENÍ SLEZSKO-NĚMECKÝCH PŘÁTEL HLUČÍNSKA

LV Büro - 24. července 2019

Nejen pomníky s německými nápisy, typická jména původních obyvatel a časté prvky německé architektury na budovách našeho města připomínají dvousetletou historii německého osídlení oblasti Horního Slezska.

Sdružení slezsko-německých přátel čítá aktuálně 120 členů a členek. Spolek je rozdělen do několik aktivních místních skupin. Kromě Hlučína (Hultschin) se jedná o Třebom (Thröm), Markvartovice (Markersdorf), Šilheřovice (Schillersdorf), Bobrovníky (Bobrownik) a Dolní Benešov (Beneschau in Schlesien).

Spolek se také může pochlubit nejvyšším počtem dětí, které se v roce 2011 zúčastnili letních pobytů na hradě Hohenberg v Německu. Významné bylo pro spolek také setkání mládeže v Berlíně, jehož se zúčastnila kromě české a německé také mládež francouzská. Mládež patřící pod sdružení se také účastnila výstav s německými hosty.

Sdružení v nejvyšší možné míře aktivně podporuje spolupráci s Goethe Institutem a jeho činnosti, které se soustředí na podporu němčiny a německé menšiny v Čechách. Hlučínské děti navštěvují nejen pražský Goethe Institut, ale také německé velvyslanectví.

Téměř všechny naše aktivity jsou k nahlédnutí také v internetové televizi www.hlucinsko.tv a na webových stránkách HalloRadia www.halloradiohultschin.cz.

Sdružení slezsko-německých přátel Hlučínska a Setkávací centrum v Hlučíně
Marie Rončka (auch Leiterin des BGZ)
Zahradní 24, 748 01 Hlučín
Tel.: 595 043 031
Mobil: 605 737 788
E-Mail: hultschin@email.cz