06. říjen 2023

Velký kulturní víkend

Shromáždění německých spolků v České republice Vás první říjnový víkend zve na svůj velký víkend. Od 6. do 8. října 2023 Vás čeká pestrý program různých akcí, na které si Vás dovolujeme srdečně pozvat:

pátek 6. října se v Černínském paláci na Ministerstvu zahraničních věcí ČR uskuteční konference na téma "Identita a její význam pro národnostní menšiny". Pod záštitou českého ministra zahraničí Jana Lipavského a zmocněnkyně spolkové vlády pro repatriační záležitosti a národnostní menšiny Natalie Pawlik se sejdou odborníci na výzkum menšin a angažovaní příslušníci německých menšin v České republice a Polsku a srbské menšiny v Německu, aby diskutovali o roli identity v dnešním světě.

sobotu 7. října se uskuteční každoroční Velké kulturní setkání. V pestrém programu představí naše spolky kulturní život německé menšiny v České republice. Těšit se můžete také na vystoupení německy a česky mluvící šansoniérky Světlany Nálepkové a taneční skupiny Wudwor Lužických Srbů.

neděli 8. října se v kostele sv. Jana Nepomuckého na Skalce na Novém Městě uskuteční katolická mše v německém jazyce. Víkend bude zakončen panelovou diskuzí na téma "Německé hroby v České republice" na Univerzitě Karlově v Praze a v následující vernisáži budou představeny výsledky letošní fotografické soutěže JUKONu.

Místo a čas konání akcí naleznete v programu v příloze. Na konferenci se prosím zaregistrujte do 29. 9. e-mailem na adrese: sekretariat@landesversammlung.cz.

Přehled o jednotlivých akcích naleznete zde:

Programm Konferenz "Identität und ihre Bedeutung für die nationalen Minderheiten"
Program konference "Identita a její význam pro národnostní menšiny"

Programm Kulturelle Großveranstaltung
Program Velké kulturní setkání

Terminübersicht Veranstaltungswochenende