Fotbalová reprezentace českých Němců

Německý fotbal v Čechách, na Moravě a ve Slezsku má za sebou dlouhou a úspěšnou historii. Od roku 2024 opět existuje tým, který reprezentuje Němce z Čech, Moravy a Slezska doma i v zahraničí.

EUROPEADA 2024 v Německu a Dánsku

V létě 2024 se v Německu a Dánsku bude konat 5. mistrovství Evropy národnostních menšin ve fotbale. Německá menšina v České republice se tento rok poprvé zúčastní. Informace a aktuální zpravodajství nahleznete na naších sociálnći sitích a v LandesEcho.

Podpořte nás!

Díky účasti týmu "Čeští Němci" na EUROPEADĚ 2024 budou mít Němci z Čech, Moravy a Slezska poprvé po více než 70 letech zastoupení v mezinárodních utkáních. V současné době nám stále chybí malá částka na pokrytí nákladů na naše dobrodružství. Pomozte nám uskutečnit náš sen o pohárovém finále ve Flensburgu! Další informace naleznete zde:

 

https://donio.cz/europeada2024

Prezentace týmu a dresů

Dne 3. 6. 2024 pořádalo Shromáždění německých spolků fotbalové odpoledne na pražském Proseku. Součástí programu byl křest našich nových dresů a představení našeho týmu na EUROPEADU 2024. Vrcholem akce byl přípravný zápas proti DFC Prag, ve kterém náš tým poprvé předvedl své umění před diváky.
Toto vystoupení týmu „Deutsche in Tschechien - Čeští Němci“ bylo prvním zápasem, který sehrál výběr Němců z Čech, Moravy a Slezska od roku 1945. Bude to také poprvé, co bude Česká republika zastoupena na EUROPEADĚ. Soupěřem byl neméně historií opředený klub DFC Prag. Mezi hráči DFC byli i potomci velkého německo-židovského útočníka a československého reprezentanta Paula Mahrera, kteří na zápas přicestovali až z USA.