09. červen 2022

Pozvánka na Emmerich Rath Cup

Tuto akci jsme již plánovali, ale pandemie COVID-19 nám to v posledních letech překazila. Nyní však nadešel čas: Ve dnech 17.6. - 19.6. pořádáme společně s DFC Praha - Německým fotbalovým klubem Praha - Emmerich Rath Cup. Festival rozmanitosti mládežnického fotbalu. Během celého víkendu vám nabídneme fotbalový turnaj a různé akce věnované klubové legendě DFC Emmerichu Rathovi a německo-židovské historii Prahy na počátku 20. století.

Na úvod tohoto víkendu plného událostí bychom vás všechny rádi pozvali 17. června v 19 hodin do kina Atlas. Tam oficiálně zahájíme turnaj, který se bude konat v sobotu, a uspořádáme malou recepci pro naše hosty z Herrnhuter SV (Horní Lužice), fotbalové školy Miro (z Opole) a klubu Mongaguá (Ústí nad Labem/Ostrava).

Poté promítneme film Poslední závod. Film o tragickém běžeckém závodě v Krkonoších v roce 1913, při kterém přišli o život dva čeští atleti Bohumil Hanč a Václav Vrbata. Film však představuje i další osobnost, o které se dlouho nemluvilo: Emmerich Rath - všestranný sportovec, který v mnoha svých soutěžích startoval v barvách DFC Praha. Film bude promítán s německými titulky.